PREFABRİK YAPILAR

MGD GROUP

TEK KATLI PREFABRİK YAPILAR

Prefabrik yapılar son dönemlerde rağbet gören yapıların en önünde gelmektedir. Prefabrik yapılar depreme ve diğer doğa olaylarına karşı dayanıklı olan yapılardır. Ekonomik ve hijyenik olmasının yanında rahat ve konforludur. Hem estetik hemde sağlam olan yapılar, bir hafta gibi kısa bir zamanda anahtar teslimi ile sizlere teslim edilmektedir. Kurulumu kolay olmasından dolayı taşınabilir yapılardır. Beton binalara kıyasla hem hafif çelik konstrüksiyona sahiptir, bu sayede kasırgalara ve depreme karşı dayanıklıdır. Bağ evi, yaşam evi, toplu konut gibi bir çok alanda kullanım göstermektedir.

Dış Duvar : 10 cm,
İç Duvar : 10  cm,
Çatı Kaplaması : Galveniz Sac, Metal 

Kiremit(Opsiyonel), Shingle (Opsiyonel )
Dış Kapı : Çelik Kapı,
Pencereler : Kurşunsuz PVC
Elektrik Tesisatı : Sıva Altı , Sıhhi Tesisat : Sıva Altı

 

Prefabrik Ev Fiyatları Özellikle yaz günlerinin tadını çıkarmak isteyenler için düşünülmüş 7 m2’lik bir verandadan giriş yapılan evde ilk olarak yine geniş bir antre ile karşılaşılmaktadır. Antre evdeki bütün odalar arasındaki geçişi sağlamakta ve Ucuz Prefabrik Ev düşünülmüştür.

Uzun süre beklemeden ve koca bir servet harcamadan son derece modern ve son derece konforlu bir eve sahip olmak isteyen herkese yönelik çeşitli ebat ve modellerde üretimi yapılan prefabrik evler sayesinde pek çok kişi hayal ettiği eve çok uygun koşullarda kavuşabilmektedir.

Prefabrik yapı sektörünün hızla geliştiği günümüzde geniş ev sahibi olmak isteyenler için akıllı çözümler haline gelen 75 m2 tek katlı prefabrik ev modelleri sayesinde kısa sürede geniş bir evinizin olması mümkündür.

Isı ve ses yalıtımı açısından yüksek kaliteye sahip olan bu prefabrik evlerde dört oda ve bir salon bulunmaktadır. Ayrıca iki ebeveyn banyosu da bulunan bu evlerde her oda geniş tutularak ailenin her ferdi için geniş yaşam olanakları oluşturulmuştur. Dar alanlarda sıkışarak hayatını geçirmek istemeyen aileler için çok iyi bir alternatif olmaktadır.

75 m2 tek katlı prefabrik evler yapıları gereği böceklenme yapmadığı ya da rutubetten etkilenmeleri söz konusu olmadığı gibi üretildiği yapı malzemesinde sağlığa olumsuz etki edecek malzemelerin kullanılmaması nedeni ile de beğenilmektedir.

10 cm iç duvar ve 10 cm dış duvar kalınlığı bulunan bu yapılar depreme dayanıklı oldukları belgelendiğinden ötürü betonarme yapılar kadar güvenli evler halinde bulunmaktadır. Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar boyunca bu evlerde rahatça yaşanılması mümkün olacaktır.

Yaşamak istediğiniz alanı seçtiğinizde en geç 30 gün içerisinde evinizin hazır ev olmasına olanak sağlayan prefabrik yapılar bu özellikleri ile nerede yaşamak istiyorsanız orada yaşamanıza olanak sağlamaktadır. Size sunduğu bu prefabrik ev fiyatları özelliği ile sizi mutlu edecek çözümlere kavuşturan bu yapılar, betonarme yapılardan daha az ücret ödeyerek sahip olabileceğiniz için akıllı çözümler olmaktadırlar.

Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilen tek katlı prefabrik evler, modüler yapısı sayesinde istenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi ile ısı ve ses yalıtımlarının diğer yapılara göre çok daha fazla olması sebebiyle oldukça kullanışlı yapılardır. Prefabrik şekilde, evler, sosyal tesisler, okullar, şantiye yapıları, hastaneler, kamp alanları, havuzlar gibi çok çeşitli kullanım alanları olan yapılar üretilmektedir. Tek katlı prefabrik yapılar arasında bulunan 76 m2 tek katlı prefabrik ev modeli, pek çok proje arasından  hem kullanışlı olması hem de ucuz olması nedeniyle en fazla tercih edilenlerdendir.

Bir gün kendi evine sahip olmak isteyen herkesin gerek hızlı bir şekilde inşası ve son derece sağlam yapısı nedeniyle prefabrik evler tercih edilmektedir. 78 m2 tek katlı prefabrik ev modelinde en geniş alan 24 m2'lik alana sahip olan salondur. Salondan sonra iki yatak odası da evin geniş alanları arasında bulunmaktadır. Bir adet mutfak ve mutfaktan daha geniş olan antre ve bir adet de banyo bulunan evde oldukça geniş bir de veranda bulunmaktadır.

78 m2 tek katlı prefabrik ev fiyatları iki oda artı bir salon diye tabir edilen ve son derece geniş odalara sahip olan ev özellikle 3 ya da 4 kişilik aileler tarafından tercih edilebilecek bir modeldir. Bu tarz prefabrik yapılar, üretim sırasında kullanılan malzeme ve  üretim tekniğine göre minimum 40-70 yıl arasında ömür olmaktadır.

Yapılaşma sistemlerine yepyeni bir bakış açısı kazandıran prefabrik ev sistemleri, günümüzde artık  sadece yazlık, dağ evi veya bağ evi gibi kısmi kullanımlar için değil, tam zamanlı yaşam alanı  olarak tercih edilmeye başlamıştır. Bu durum prefabrik ev üreticilerini harekete geçirmiş ve sürekli ev olarak kullanılabilecek, her ihtiyaç ve bütçeye uygun evler üretmeye başlamışlardır. Böylelikle son derece geniş bir ürün yelpazesine sahip olan prefabrik yapılar arasında bulunan 82 m2 tek katlı prefabrik ev  modeli özellikle 4- 5 kişilik aileler tarafından sıkça tercih edilmeye başlanmıştır.

Kişilerin önceden sahip olduğu bir arsada gerekli düzeltmeler yapılarak düz bir zemin elde edilir. Düzeltilen bu zemin daha sonra beton ile kaplanarak prefabrik evin kurulması için gerekli zemin elde edilmiş olur. Zeminde uygun yerlerde giderler açıldıktan sonra 82 m2 tek katlı prefabrik ev modelinin zemine yerleştirilmesi için herhangi bir engel kalmamaktadır.   Bu ebattaki prefabrik ev modelinde 12 ve 14 m2  olmak üzere iki yatak odası ve 19 m2  bir salon dışında 10 m2  lik geniş bir mutfak ile bir adet banyo bulunmaktadır. Prefabrik Ev Fiyatları Özellikle yaz günlerinin tadını çıkarmak isteyenler için düşünülmüş 14 m2’lik bir verandadan giriş yapılan evde ilk olarak yine geniş bir antre ile karşılaşılmaktadır. Antre evdeki bütün odalar arasındaki geçişi sağlamakta ve 6 m2’lik bir alandan

oluşmaktadır

ÇİFT KATLI PREFABERİK YAPILAR

PREFABRİK TEKNİK ÖZELLİKLER

Dış ve iç paneller: Özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan ve 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadan (betopan) imal edilir. Isı yalıtımı için paneller arasında 84 mm 18 dansite polistiren sert köpük kullanılır. Dış panel kalınlığı 10 cm, iç panel kalınlığı 10 cm ve panel yüksekliği 250 cm’dir. olu duvar paneli, pencereli duvar paneli, vasistaslı duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilen binaların en ağır parçası (1 adet 125x250 cm dış kapılı panel için ) 114 kg dır.

Panel Birleşimleri: Birleşim elemanları olan özel U ve H Profilleri paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.

 

DETAYLAR : Dış Duvar : 10 cm, İç Duvar : 10 cm,

Islak Hacimlerde Yeşil Alçıpan Kaplaması,

Çatı Kaplaması : Galveniz Sac, Metal Kiremit(Opsiyonel), Shingle (Opsiyonel )

Dış Kapı : Çelik Kapı,

Pencereler : Kurşunsuz PVC,

Elektrik Tesisatı : Sıva Altı,

Sıhhi Tesisat : Sıva Altı,

Tüm Köşeler İçin Estetik Betopan Köşe Kaplamaları...

 

 

Taşıyıcı Konstrüksiyonlar : Çatı makasları, kirişler ve kolonlar özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir adet özel şekillendirilmiş çelik makas konulmakta olup makas üst yüzeyine özel şekillendirilmiş galvaniz sacdan aşıklar monte edilir. Montajda civata ve somun kullanıldığından yapı defalarca sökülüp takılabilir.Kaynaksız ve Cıvata Bağlantılı Sistem ile modern üretim tesislerimizde üretilmektedir.

Ara kat Konstrüksiyonlar : Ara kat konstrüksiyonu taşıyıcı kafes şeklinde özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan imal edilir. Arakat zemini 16 mm betopan (çimento yonga levha) ile kaplanır. Alt kat asma tavan alçıpanı üzerine ısı-ses izolasyonu olarak 80 mm (14 kg/m3) kalınlığında cam yünü serilir.Arakat taşıma yükü 200 kg/m² dir.

Çatı Sistemi : %30 Eğimli Beşik Çatı ve Kırma Çatı Sistemleri kullanılmaktadır.

Çatı Kaplama ve Yalıtımı : Çatı kaplaması olarak metal aşıklar üzerine paslanmaz boyasız(naturel) galvaniz trapez sac uygulanır. Opsiyonel olarak kendi tesislerimizde üretilen Kiremit Desenli Boyalı Trapez Sac uygulamasının yanında , Shingle ,Metal Kiremit uygulamaları da yapılmaktadır.Makas alın bölgesi menfezli ve PVC lambri malzeme ile kaplanmaktadır. Bina etrafında 20 cm. genişliğinde paslanmaz galvaniz sacdan şekillendirilmiş menfezli saçaklar bulunmaktadır. Çatıya özel bükümlü paslanmaz galvaniz sacdan deprem diyagonelleri konulmaktadır. PVC esaslı kare yağmur dereleri ve aksesuarları monte edilmektedir. ( Kardan kaynaklanabilecek kırılmalar kapsam dışındadır.)

Tavan Kaplamaları : Tavan kaplaması olarak 12 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan yalıtımı olarak asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında 80 mm (14 kg/m3) cam yünü serilir.( İsteğe bağlı taşyünü ). Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan paslanmaz galvaniz sacdan bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Tavan omegaları estetik görünmesi için PVC kapak konulmaktadır. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Islak mekanların tavanlarına betopan levha uygulanmaktadır.

Dış Kapı : 90x200 cm ölçülerinde çelik kapı olarak imal edilir.Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır.

İç Kapılar : İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap Amerikan kapı olarak imal edilir. Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli 1. sınıf kilitler kullanılmaktadır.

Pencere Doğramaları : 120X100 ,120x160 cm ve vasistaslar 60X40 cm ölçülerinde PVC esaslı malzemeden ve TSE belgeli 1. sınıf PVC olup 60 lık serisidir. (Opsiyonel olarak pencere ve vasistas çevrelerine betopan malzemeden pervaz monte edilmektedir.

Isıcam : Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+16+4 mm ısı camlı ve vasistaslar buzlu cam olarak imal edilir.

Not : Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka bildirilmelidir.

Merdivenler : Kutu profillerden imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet üzerine 16 mm kalınlığında betopan (çimento yonga levha) kaplanır. Merdiven korkuluğu kutu profillerden imal edilir. Merdiven metal aksamı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanır.

Dış Cephe Boyası : Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır.

İç Cephe Boyası : İç betopan panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli 1. sınıf boya ürünleri kullanılmaktadır.

Not : Galvaniz cold form makas,aşık,panel karkası kaynaksız teknoloji kullanıldığından astarsızdır.

Elektrik Tesisatı : Elektrik tesisatı TSE belgeli 1. sınıf kablo kullanılarak panel üzerinden döşenir. 32 amper TSE belgeli 1. sınıf sigorta kullanılmaktadır. Aydınlatma için TSE belgeli 1. sınıf simit armatür kullanılmaktadır. Anahtarlar ve prizler için TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır. Elektrik sayacı, topraklama çubuğu ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

Not : Tesisat sıvaaltı olacak şekilde yapılmaktadır.

Sıhhi Tesisat : Vitrifiye, lavabo ve duş armatürleri için TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır. Temiz su boruları için PPRC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır. Atık su boruları için PVC TSE belgeli 1. sınıf ürünler kullanılmaktadır. Su sayacı ve bina dışı bağlantıları alıcı tarafından yapılmaktadır.

Temel ve Beton : Bulut Prefabrik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri Müşteri sorumluluğundadır.

Garanti Kapsamı : Tüm Evlerimize İmalat ve Montaj Hatalarına Karşı 3 Yıl Fabrika Garantisi Verilmektedir.

 

Related Articles: